De Kerk

De kerk, daarmee wordt zowel het gebouw, het instituut en de samenkomst bedoelend, is mondiaal in beweging. Wat is die kerk nou precies..en waar krijgt een gemeente zoal mee te maken? Lees er de navolgende boekjes over !

Voor gemeenteleden en kerkleiders
AFBEELDING TITEL AUTEUR BESTELLEN ONDERWERP
Re:visie Sabina van der Heijden 90-435-0717-2 Jeugdwerk
Werken met jongeren is leuk, maar soms ook moeilijk. In dit boek gaat Sabine in op de vele aspecten van jongerenwerk (vanuit de kerk). Ze heeft jarenlange ervaring met jeugdwerk via Youth for Christ en geeft in dit boek veel praktijkverhalen, achtergrondinfo en effectieve werkvormen. Kenmerkend voor het werken met jongeren: They don't care how much you know, until they know how much you care!
Effectief evangeliseren door de geestelijke gaven Christian A. Schwarz 90-6068-613-0 Effectief evangeliseren
In dit boek gaat Schwarz in op diverse aspecten van evangelisatie: Cliches, maar ook praktische stappen die de gemeente kan doen door samen aan de hand van ieders geestesgaven tot effectieve evangelisatie te komen (op een manier waar jijzelf ook iets mee kunt).
Visserslatijn Peter Scheele 90-6064-876-5 Handboek voor evangelisatie
Het gaat niet goed met de evangelisatie in Nederland. Volgens Peter ligt dat aan het slechte imago van Christenen en de ouderwetse manier van communiceren. Of heel formeel of heel oppervlakkig. En bovendien te kort door de bocht. Hoe kan je wat aan dat imago doen en hoe kan je effectief leren communiceren zodat het tot (blijvend) contact maken kan leiden en tot evangelisatie.
De leider als coach Paul Ch. Donders 90-6067-914-8 Leiding geven als coach
Denk je ook vaak: "nooit goed genoeg, altijd te weinig tijd...!". Bent je een leider en meen je voortdurend tekort te schieten ? Dan kan dit boek een keerpunt voor je zijn !
Onbelemmerd dienstbaar Gerry Velema-Drent 90-297-1546-4 De verhouding man-vrouw in de gemeente vanuit evangelisch oogpunt.
Onbelemmerd dienstbaar laat zien welke boodschap het Evangelie heeft voor de verhouding van man en vrouw in hun onderlinge relatie en in de gemeente. God schiep man en vrouw, redde hen beiden met het Evangelie en God schenkt aan beiden Zijn Heilige Geest. Samen dienen dus God met dezelfde gaven en vrucht...
De kerkgeschiedenis in vogelvlucht Robert D. Linder 90-5030-982-8 Geschiedenis uit periode van Nieuwe Testament
Wie de kerkgeschienis wel interessant vindt, maar geen dikke pillen wil lezen, moet dit boekje zeker aanschaffen. Het geeft een duidelijk overzicht van de belangrijkse gebeurtenissen uit de vroege kerk, de middeleeuwen, de renaissance, de reformatie, de verlichting, de tijd van de revolutie en de moderne tijd (of eigenlijk al post-moderne) tijd waarin wij nu leven.
Ook dit boek bevat een uitklapbare tijdstabel, met vele jaartallen van keizers, concillies, opwekkingen etc. (24 pagina's)
Het ABC van natuurlijke gemeente ontwikkeling Christian A. Schwarz 90-6067-769-2 Gemeenteontwikkeling
Dit dunne boekje is een samenvatting van het boek: 'Natuurlijk Gemeenteontwikkeling' van dezelfde schrijver. Het boekje beschrijft de 8 kwaliteitskenmerken waaraan een gemeente dient te voldoen om groei mogelijk te maken. Groei komt niet van onszelf, maar van van God! Met dit boekje kunnen weproberen de gemeente om te vormen tot een ideale omgeving waarin in God groei kan laten plaatsvinden.
Een leider naar Gods hart Gene Edwards 90-6067-780-3 Leiderschap
Aan de hand van het leven van Saul, David en Absalom beschrijft de auteur 3 verschillende vormen van leiderschap. Een dun boekje, maar wel heel mooi!
Macht in de gemeente Volker&Martina Kessler 90-2391-179-2 Over machtsfiguren en machtsmisbruik
Heersers in de kerk. Bestaan ze nog? Ja, helaas wel. Dit boek beschrijft machtsfiguren, machtsmisbruik en de slachtoffers hiervan met kenmerken en voorbeelden. Voor veel mensen een (helaas) zeker herkenbaar verhaal.
Macht en manipulatie Jaap Boker en Ton Wintels e.a 90-6067-835-4 Over machtsfiguren en machtsmisbruik
Er zijn christelijke leiders, die je leiden naar volwassenheid en zelfstandigheid. Er zijn ook leiders die je klein en afhankelijk houden. Ze sterven naar macht en hebben het leiderschap nodig voor hun eigenwaarden. Je komt ze tegen in christelijke kerken en organisaties van reformatorisch tot charismatisch. Ze gebruiken de naam van Jezus voor hun eigen doelen, maar richten daarmee veel schade aan.
Heerschappij, leiding en misleiding Arjan van den Bijgaart 90-76742-00-6 Wie voert de heerschappij over jou geloof?
Elkaar aanmoedigen, samen bidden en denken, elkaar vermanen en waarschuwen, elkaar aansporen tot goede werken, vriendelijk en barmhartig naar elkaar toe zijn, elkaar ondersteuenen en elkaar in liefde verdragen is belangrijk voor christenen onder elkaar (bijv. in de een gemeente). De leidinggevenden hebben hierin een belangrijke sturende taak. Het is echter niet de bedoeling dat zij deze taak (on)bewust misbruiken om zelf aan de macht te blijven. Dit dunne, goed te lezen boekje roept op om niemand anders dan Jezus de heerschappij te laten voeren over ons geloof!
(S)Preken, hoe doe je dat? A.J. Krol & Th. J.W. Kunst 90-6067-661-0 Een goede preek is als een pijl van God, die het hart raakt en tot overgave brengt!
Niets is zo slaapverwekkend als een ongeinspireerde of onduidelijke toespraak. En niets is zo boeiend en meeslepend als het betoog van iemand die werkelijk iets te zeggen heeft en dat nog goed zegt ook! Daarom gaat dit boek in op alle aspecten die met 'preken' te maken hebben. Hoe bereid je je voor, waar moet je op letten om je verhaal zo goed mogelijk uit de verf te laten komen, ken je zwakheden en sterke punten, enz. Kortom een boek voor iedereen die het Woord brengt in de gemeente (en dat zijn zeker niet alleen predikanten!)
Neem en lees P. Oskamp & A. v. Henk 90-5263-027-5 Gids voor Schriftlezers
Deze gids is bedoeld voor iedereen die voorleest uit de bijbel voor een grotere groep mensen. Het gaat in op de voorbereiding en uitvoering en behandelt alle dingen waar je op moet letten, zoals leestekens, klemtonen, stiltes, maar ook, ontspanning, ademhaling, articulatie en toonhoogte. Een dun, maar handig boekje voor iedereen die wel eens in het openbaar spreekt!

Terug naar overzicht
HOME

Vragen of opmerkingen kan je mailen naar e-mail@Sign2God.com.